Click & Count - Dijital Pazarlama Ajansı
E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlık Ajansı!

Hızla büyüyen E-Ticaret sektörünün rekabet ortamında sizi ve markanızı rakiplerinizin önüne taşımak, süreçlerinizi geliştirmek, müşteri memnuniyetini arttırmak ve markanız için birlikte belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için e-ticaret danışmanlık hizmetimizle markanıza destek oluyor ve markanızın büyümesini sağlıyoruz. 

Neden E-Ticaret Danışmanlık Ajansıyla Çalışmalısınız?

E-ticaret, firmaların diğer iş kollarında olduğu gibi profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir alandır. Büyük bir zaman ve bütçe gerektiren süreçleri, uzman çalışan kadrosunun ve sektörel bilgilerin birleştirilmesi markanız için karlı ve verimli e-ticaret süreci için vazgeçilmez bileşenlerdir.
Tüm bu süreçlerinize destek vermek ve markanız için planladığınız hedefleri birlikte gerçekleştirmek için tecrübeli kadromuzun sizin için özel sağladığı e-ticaret danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.
E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlık Ajansı Olarak Firmanıza Nasıl Danışmanlık Sağlıyoruz?

Markanızın e-ticaret süreçlerinde ihtiyacı olan altyapı tercihi ve markanıza entegre edilmesi, siteniz için uygun kullanıcı arayüzü, maksimum kullanıcı deneyimi odaklı ön yüz geliştirmeleri, pazaryeri entegrasyon süreçleri, erp programı entegrasyonu, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, veri akışı yönetimi ve çok kanallı pazarlama gibi birçok detayı içeren kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

E-Ticaret Danışmanlığı Neler İçerir?

Müşteri ve Segment Analizleri

3rd Party Hizmetlerinin Optimizasyonu

Pazaryeri Entegrasyonları

Web Site UX-UI Geliştirmeleri

Doğru Reklam Stratejileri Oluşturulması

E-Ticaret Altyapı Danışmanlığı

ERP Entegrasyon Desteği

Çok Kanallı (Omni-Channel) Pazarlama

Müşteri ve Segment Analizleri

Sitenize gelen kullanıcıların davranışlarına göre sınıflandırılmasıdır. Yapılan bu analizlerden bulunduğunuz sektörün dinamiklerini izleyerek doğru çıkarımlar yapılmasını ve bir yol haritası belirlenmesi için markanıza destek oluyoruz. 

Elinizdeki verileri nasıl kullanacağınız ve amacınız doğrultusunda nasıl işleyeceğiniz konusunda bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız öncesinde Data Analytics hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. 

Data Analytics hizmetimiz sonucu elde edilen verilerin yorumlanması ile markanız için uygun olan müşteri segmentlerinin de belirlenmesi konusunda markanıza destek sağlamaktayız. 

E-Ticaret Danışmanlığı
E-Ticaret Danışmanlığı

3rd Party Hizmetlerinin Optimizasyonu

Sitenizdeki müşteri takibinin üst seviyeye çıkarılması, müşteri odaklı teklifler oluşturulabilmesi, sizi ziyaret eden kullanıcıların site dışında da takip edilebilmesi ve özel teklifler sunulması için e-mail ve web push mesajları gibi özel pazarlama uygulamalarını sağlayan 3rd Party araçların arasından markanıza uygun olanını seçmeniz konusunda size destek oluyoruz.

3rd Party araçların kurulumu sonrası verimli şekilde çalışmasını sağlıyor ve elde edilen sonuçları markanız hedeflerine uygun kullanıyoruz

Pazaryeri Entegrasyonları

Firmanızın satışlarını arttırmak için ürün satışı yapmayı planladığınız Trendyol, N11, Hepsiburada, Çiçeksepeti, Amazon gibi pazar yerlerinden hangilerinin sizler için uygun olduğu ve nasıl bir süreç takip edilmesi gerektiği konusunda size destek oluyoruz. Entegrasyonu tamamlanmış pazar yerlerinde ise sizler için kategori eşleştirmeleri, ürün akışları, sipariş yönetimi, iptal-iade yönetimi, kargo süreçleri, fatura işlemleri gibi tüm süreçlerin kusursuz çalıştığının test edilmesi ve işleyişinin düzenlenmesi konusunda size destek oluyoruz.

Analysis-Product-Analysis-PNG
E-Ticaret Danışmanlığı

Doğru Reklam Stratejileri Oluşturulması

E-Ticaret verilerinizden aldığımız mesajları doğru şekilde yorumlayarak markanız için faydalı olabilecek Google ve Facebook reklamcılığı senaryolarının oluşturulmasına katkı sağlıyoruz. Performans pazarlama hizmetimiz ile dilerseniz E-Ticaret verilerinizi kullanarak oluşturulan bu stratejileri doğru şekilde uygulayabilir ve hızlı ilerleme kaydedebiliriz.

Web Site UX-UI Geliştirmeleri

Sitenizin kullanıcı dostu olması satışlar üzerinde çok önemli bir faktördür. Doğru ön yüz tasarımı ve doğru kullanıcı deneyimi bir e-ticaret sitesi için hayati önem taşımaktadır. 

Hedef kitlelerinize yönelik şekilde sitenizin ön yüz tasarımlarının geliştirilmesini, farklı kitlelere özel A/B testleri yapılarak istatistiksel sonuçlarla sitenizin UX (Kullanıcı deneyimi) ve UI (Kullanıcı Arayüzü) yapılarının optimizasyonunu sağlıyoruz.

E-Ticaret Danışmanlığı
E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Altyapı Danışmanlığı

Firmanız için tercih edebileceğiniz birçok e-ticaret altyapısı bulunmaktadır. Bu altyapılardan hangilerinin sektörünüz ve markanız için uygun olduğu konusunda sizler için yaptığımız analizleri ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bu analizlerde sadece bugün değil, planlarınız dahilinde gelecekteki ihtiyaçlarınızı da karşılayabilecek bir altyapı seçiminde size destek oluyoruz.

Doğru şekilde seçilen altyapının kurulumunda ise sürecin markanız adına en doğru şekilde ilerlemesi için danışmanlık hizmeti kapsamında süreci izliyor ve test ediyoruz. Bu sayede ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayan altyapının verimli zaman ve maliyet yönetimi ile entegrasyon sürecine katkı sağlamış oluyoruz.

ERP Programı Entegrasyon Desteği

Verinin firmanızın bileşenleri arasında kusursuz iletimini ve kullanılmasını sağlamak için ERP programları büyük önem taşıyor. Bu veri kümelerinden e-ticaret süreçlerinizde de faydalanabilmek için e-ticaret altyapınız ile entegrasyonu tamamlanmış olan ERP programınızın bağlantısının kurulması, ürün bilgileri, cari bilgiler, stok bilgileri, fatura bilgileri gibi ortak kullanılan verilerin çift yönlü akışının sağlanması için süreçlerin kontrolünü ve optimizasyonunu sağlıyoruz.

E-Ticaret Danışmanlığı
E-Ticaret Danışmanlığı

Çok Kanallı (Omni-Channel) Pazarlama

E-ticaret süreçlerinizin gerekli platformlar ve kanallarda ortak dili kullanarak  markanıza ve hedeflerinize hizmet eden bir çok kanallı yapı kurulmasıdır. Hazırlanan bu çok kanallı yapının müşterilerinize mağazadan sitenize kadar kapsamlı şekilde oluşturulan stratejilerle 360 derece bir pazarlama hizmeti sunuyoruz.

E-Ticaret Danışmanlık Hizmetimizden Yararlanmak İçin Teklif Alın!

    Sıkça Sorulan Sorular