Click & Count - Dijital Pazarlama Ajansı

Google Ads Araya Anahtar Kelime Ekleme

Google Ads reklamlarında araya anahtar kelime ekleme özelliği kullanarak reklam gruplarında bulunan anahtar kelimeleriniz sayesinden reklam başlıklarını ve reklam metinlerini müşterilerinizin aradığı şekilde otomatik olarak düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmadan önce anahtar kelimelerinizi belli bir mantıkla aynı reklam grubunda toplamanız gerekmektedir. Aşağıda bu durumu bir örnekle açıklayalım.

Tüm Türkiye’ye evden eve nakliyat hizmeti veren bir firma olduğunuzu düşünelim ve tek bir reklam grubu ile reklam başlıklarını ve reklam açıklamalarınızı otomatik hale getirmek istiyoruz.

Bu özelliği kullanırken {keyword:evden eve nakliyat} şeklinde bir kullanım yapıyoruz ve bunu kullanacağımız alanları seçiyoruz.

Google reklamlarında Başlık 1, Başlık 2, Başlık 3, Açıklama 1, Açıklama 2 kısımlarında bunları kullanabiliyoruz. 

Reklam Grubu:

Şehir Kırılımlı Evden Eve Nakliyat

Anahtar Kelimeler

[istanbul evden eve nakliyat][ankara evden eve nakliyat][bursa evden eve nakliyat][izmir evden eve nakliyat][kocaeli evden eve nakliyat][antalya evden eve nakliyat][adana evden eve nakliyat]

Diyelim ki bu özelliği Başlık 1’de kullanmak istediniz. {keyword:evden eve nakliyat} olarak Başlık 1 alanına ekleme yapıyoruz. Kullanıcılar “istanbul evden eve nakliyat” olarak arama yaptığında Başlık 1 bölümü kullanıcıya “İstanbul Evden Eve Nakliyat” olarak “bursa evden eve nakliyat” araması yapanlara “Bursa Evden Eve Nakliyat” gözükecektir.

Başlıktaki kelimelerin görünümü en yayın kullanım olarak 3 şekilde tercih ediliyor.

{KeyWord:evden eve nakliyat} : Tüm kelimelerin baş harfi büyük olarak gösterilir.

{Keyword:evden eve nakliyat} : Sadece ilk kelimenin baş harfi büyük olarak gösterilir.

{keyword:evden eve nakliyat} : Tüm kelimeler küçük harf ile gösterilir.

Bunu kendiniz elle yazabileceğiniz gibi panelden de seçebilirsiniz.

Not 1: Araya anahtar kelime ekleme özelliği Dinamik Reklam kampanyalarında anahtar kelime hedefleme olmadığı için kullanılmamaktadır.

Not 2: Anahtar kelimelerinizde rakip firma hedeflemesi yapıyorsanız kullanmayın. Aksi takdirde reklam metinlerinde rakip firma ismi gözükecektir.